Certyfikowane szkolenia MikroTik

Oferta szkoleniowa MWTC obejmuje pełen zakres wiedzy potrzebnej dla każdego administratora urządzeń MikroTik. Szkolenia z pewnością zainteresują także wszystkich chcących pogłębić wiedzę z zakresu sieci komputerowych. Na zajęciach omawiane są zarówno teoretyczne aspekty, praktyczne części (laboratoria) wykonywane są na prawdziwych urządzeniach. Szkolenia te stanowią ciekawą alternatywę dla znacznie droższych szkoleń innych producentów sprzętu sieciowego. Organizujemy także szkolenia zamknięte dedykowane do potrzeb klienta.

MikroTik - MTCNA

Szkolenie podstawowe, otwierające ścieżkę certyfikowanych szkoleń MikroTik. Podczas trzech dni uczestnicy zapoznają się z większością funkcjonalności MikroTik RouterOS m.in backup, upgrade, bridge, routing statyczny, firewall, QoS, VPN, Wireless, narzędzia diagnostyczne. Szkolenie dedykowane jest dla wszystkich chcących rozpocząć swoją przygodę z RouterOS, jak i dla osób bardziej doświadczonych chcących zweryfikować i/lub poznać dobre praktyki. Szkolenie jest wymagane do podejścia do certyfikacji na poziomie inżynierskim (pozostałe szkolenia ze ścieżki).

MikroTik - MTCRE

Szkolenie wyższego poziomu, uzupełniające wiedzę dotyczącą routingu statycznego o zaawansowane scenariusze (m.in routing rekursywny, policy base routing). Omówiona zostanie koncepcja routingu dynamicznego na przykładzie protokołu OSPFv2. Przegląd technologii VPN wraz z praktycznymi zadaniami, na których uczestnicy skonfigurują wielooddziałowe połączenie VPN w połączeniu z dynamicznym routingiem OSPF. Kolejnym ćwiczeniem będzie zestawienie VPN umożliwiającego przesyłanie ruchu L2 (PPP BCP). Pozostałe omawiane zagadnienia: VLAN (virtual local area network), bonding (agregacja portów), protokół redundancji VRRP (Virtual Router Redundancy Protocol).

MikroTik - MTCSE

MikroTik Certified Security Engineer to szkolenie na poziomie inżynierskim obejmujące zagadnienia związane z bezpieczeństwem infrastruktury sieciowej. Podczas szkolenia uczestnicy poznają zasady i dobre praktyki konfiguracji: firewall, bridge filter, ograniczenia dostępu do zarządzania routerem, jak i nauczą się jak konfigurować połączenia VPN. Wszystko to przedstawione jest w formie łączącej teorię z praktyką. Laboratoria to ćwiczenia pokazujące jak bronić infrastrukturę przed konkretymi rodzajami ataków sieciowych.

MikroTik - MTCWE

MikroTik Certified Wireless Engineer to szkolenie koncentrujące się na bezprzewodowej transmisji danych. Obszerny wstęp teoretyczny dotyczący budowy sieci bezprzewodowych pozwoli uczestnikom na sprawne projektowanie i diagnozowanie problemów w sieciach typu wireless. Poza standardowym zestawem protokołów 802.11 omówione zostaną rozwiązania firmy MikroTik: Nstreme, Nstreme Dual, NV2. Uczestnicy mają możliwość zbudowania połączeń punkt-punkt oraz punkt-wielopunkt oraz ich późniejszej optymalizacji i weryfikacji poprawności działania.

MikroTik - MTCTCE

MikroTik Certified Traffic Control Engineer, jako szkolenie specjalistyczne, kierowane jest do osób chcących poznać metody kształtowania i zarządzania ruchem w sieciach IP. Na szkoleniu w szczegółach omawiane jest optymalne wykorzystanie mechanizmu Mangle oraz zastosowanie funkcjanalności kolejkowania ruchu (QoS). Praktyczne ćwiczenia, pozwolą uczestnikom na samodzielną konfigurację oraz weryfikację wcześniej omawianych zagadnień. Omówione zostaną także dodatkowe funkcjonalności systemu RouterOS : DHCP Relay, DNS cache oraz web-proxy.

MikroTik - MTCIPv6E

Ze zwględu na deficyt adresacji IPv4, administratorzy coraz częściej w swoich sieciach implementują obsługę adresacji IPv6. Na szkoleniu MTCIPv6E, uczestnicy dowiedzą się jak pracować z adresacją IPv6: tworzyć wpisy w tablicach routingu, konfigurować firewall'a, przydzielać adresy dla urządzeń końcowych, zestawiać bezpieczne połączenia (VPN) pomiędzy oddziałami firmy. Przedstawione zostaną koncepcję migracji z IPv4 do IPv6 dostępne dla użytkowników systemu RouterOS.

MikroTik - MTCUME

Certified User Management Engineer to dwudniowe szkolenie na poziomie inżynierskim. Podczas zajęć uczestnicy mają możliwość zapoznania się z zaawansowanymi konfiguracjami PPP, PPPoE oraz obsługą L2 na urządzeniach MikroTik. Dodatkowo przedstawiony zostanie mechanizm hotspot wraz z user-manager (Serwer Radius – dodatkowa paczka w RouterOS). Ostatnim modułem szkoleniowym jest tematyka tuneli na przykładzie IPsec.

MikroTik - MTCINE

Zaawansowane szkolenie dla osób posiadających certyfikat i wiedzę z zakresu szkolenia MTCRE. Na zajęciach kursanci poznają tematykę routingu dynamicznego z wykorzystaniem protokołów iBGP oraz eBGP, tunelowanie ruchu klienckiego w sieci operatora: VPLS, L3 VPN, TE (Traffic Engineering). Szkolenie przeznaczone jest dla pracowników małych i średnich operatorów (MiŚOT) wykorzystujących rozwiązania MikroTik RouterOS w swoich sieciach.

MikroTik - MTCSWE

Szkolenie zaawansowane poświęcone warstwie drugiej modelu OSI. Podczas szkolenia zostaną omówione i przećwiczone tematy takie jak: VLAN, protokoły STP (Spanning Tree), agregacja linków, opcje związane z PoE, 802.1x i wiele innych. To wyjątkowa okazja, aby finalnie rozwiać wątpliwości na temat MTU. Całe szkolenie prowadzone jest na najnowszych przełącznikach z serii CRS 3xx.

MikroTik - MTCEWE

Sieci bezprzewodowe w domach, biurach, kawiarniach oraz przestrzeniach miejskich nie są już jedynie pojedynczymi urządzeniami, a systemami sieci WiFi składającymi się z wielu AP pracujących w ramach jednej sieci bezprzewodowej, zarządzanej z jednego centralnego punktu zwanego kontrolerem. Na szkoleniu, uczestnicy zapoznają się z obsługą kontrolera (CAPsMAN). Podczas zajęć omówiona zostanie funkcjonalność kontrolera sieci bezprzewodowej oraz dodatkowych elementów, takich jak mechanizm HOTSPOT. Uczestnicy zrealizują zaawansowane scenariusze: wiele sieci SSID, praca z VLAN, instalacja kontrolera w chmurze (VPS), Access List, wykorzystanie centralnej bazy użytkowników HotSpot (Radius user-manager) oraz personalizacja strony powitalnej.

Warsztaty RouterOS Scripts

Warsztaty przeznaczone są dla osób posiadających już solidne podstawy w konfiguracji urządzeń MikroTik, chcących poszerzyć swoją wiedzę i nauczyć się jak rozszerzyć funkcjonalność systemu RouterOS, wprowadzić automatyzację zadań i wiele innych. Podczas warsztatów uczestnicy poznają od podstaw składnię języka skryptowego. Uczestnicy dowiedzą się czym jest scope, jakie są typy danych, rodzaje operatorów oraz jak napisać i stosować funkcje. Zaprezentowana zostanie zasada działania skryptów oraz metody ich uruchamiania (np. w odpowiedzi na zdarzenie, o określonych porach dnia). Wszystkie skrypty napisane podczas warszatów znajdą wykorzystanie w codziennej pracy administratora RouterOS.

mwtc_logo

MWTC Piotr Wasyk Michał Filipek
Spółka Cywilna
Ogrodowa 58, 00-876 Warszawa