FAQ - często zadawane pytania

Kursem polecanym dla osób bez znajomości obsługi urządzeń Mikrotik jest kurs MTCNA. Szkolenie to ma za zadanie zaznajomić uczestników z podstawami administracji sieci opartych na urządzeniach działających pod kontrolą systemu MikroTik RouterOS.

Osobom bez doświadczenia w administracji sieci polecamy szkolenie podstawowe MTCNA. Osoby posiadajace certyfikat MTCNA i chcące poszerzać swoją wiedzę na temat pracy z urządzeniami Mikrotik mogą wybrać dalszą ścieżkę certyfikacji, pomiędzy szkoleniami: MTCRE, MTCWE, MTCTCE i MTCIPv6E. Osobom zainteresowanym tematyką pracy z kontrolem sieci polecamy autorskie warsztaty z kontrolera Capsman. Osoby chcące poznać tajniki konfiguracji urządzeń Mikrotik zachęcamy do wzięcia udziału w autorskich warsztatach Mikrotik Scripts.

W celu zgłoszenia chęci uczestnictwa w szkoleniu należy przesłać do nas maila na adres: info@mwtc.pl z informacją o wybranym terminie. W odpowiedzi otrzymasz informację o dalszym postępowaniu w celu rezerwacji miejsca na szkoleniu.

Wszystkie oficjalne szkolenia Mikrotik (MTCNA, MTCRE, MTCWE, MTCTCE, MTCIPv6E i MTCINE) kończą się egzaminem, po którego zaliczeniu przyznawany jest oficjalny certyfikat Mikrotik. Egzamin i certyfikat nie wiążą się z dodatkowymi opłatami.

Egzaminem kończą się wszystkie oficjalne szkolenia Mikrotik, czyli MTCNA, MTCRE, MTCWE, MTCTCE, MTCIPv6E i MTCINE. Autorskie warsztaty z obsługi kontrolera Capsman oraz warsztaty RouterOS scripts nie są zakończone egzaminem.

Egzamin ma formę testu jedno- i wielokrotnego wyboru w języku angielskim i składa się z 25 pytań. Czas trwania egzaminu to 60 min. Do zaliczenia egzaminu wymagane jest uzyskanie przynajmniej 60% poprawnych odpowiedzi. Wynik egzaminu dostępny jest natychmiast po jego zakończeniu.

Certyfikat wydawany jest w formie elektronicznej.

Certyfikaty Mikrotik wydawane są na okres 3 lat.

RouterOS jest systemem, który podlega ciągłemu rozwojowi, dodawane są nowe funkcjonalności. Dlatego zalecamy, aby po trzech latach ponownie zapisać się na szkolenie. Natomiast jeśli jesteś osobą na co dzień pracującą z RouterOS możemy Ci zaproponować odbycie szkolenia odnawiającego - renewal, trwającego 1 dzień, zakończonego oficjalnym egzaminem Mikrotik MTCNA.

Przystąpienie do egzaminu MTCRE oraz pozostałych szkoleń Mikrotik - MTCWE, MTCTCE i MTCIPv6E, wymaga posiadania certyfikatu MTCNA, niekoniecznie ważnego.

Na zajęcia należy zabrać laptop z przewodową kartą sieciową. Wszystko inne dostaniesz od nas na miejscu.

Centrum szkoleniowe znajduje się w obrębie strefy płatnego parkowania i w godzinach pracy 9-17 znalezienie wolnego miejsca może stanowić problem. Istnieje możliwość rezerwacji miejsca parkingowego na zamkniętym parkingu pod centrum szkoleniowym. Koszt takiej rezerwacji to 25 zł netto/dzień. W celu rezerwacji proszę o kontakt z Centrum Konferencyjnym pod numerami tel 22 520 17 00, 520 17 01, 520 17 02, 520 17 03.

W budynku przyległym do Centrum szkoleniowego Ogrodowa58 znajduje się hotel z sieci Ibis – w związku z uczestnictwem w szkoleniu można otrzymać 20% zniżkę na nocleg. W celu otrzymania dokładniejszych informacji zapraszamy do kontaktu z nami.

Niestety warunkiem rezerwacji miejsca na szkoleniu jest wpłacenie pełnej kwoty za szkolenie.

Jeśli jesteś pracownikiem instytucji publicznej, lub Twoje szkolenie finansowane jest ze środków publicznych, oraz przedstawisz nam stosowne oświadczenie o zwolnieniu z VAT wystawimy Ci fakturę VAT z.w.

Istnieje możliwość dofinansowania szkolenia w ramach dotacji unijnych, w ramach Bazy Usług Rozwojowych (BUR). Finansowanie przeznaczone jest dla pracowników mikro, małych i średnich przesiębiorstw oraz dla osób samozatrudnionych. Warunki otrzymania dofinansowania są zależne od danego województwa. Niestety województwa mazowieckie i pomorskie nie przystąpiły do tego programu. W celu otrzymania szczegółowych informacji o wysokości i dostępności środków należy skontaktować się z operatorem z danego województwa. Listę operatorów regionalnych można znaleźć na stronie BUR - http://serwis-uslugirozwojowe.parp.gov.pl/dofinansowanie. Natomiast wszystkie nasze szkolenia znajdziesz tu: https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/uslugi/search?SearchFilterView[podmiot_id]=22682.

Tak, oprócz szkoleń otwartych oferujemy również organizację szkoleń zamkniętych, np. w miejscu pracy klienta. Naszą ofertę szkoleniową uzupełniają szkolenia dedykowane, spersonalizowane wobec wymagań klienta. Zakres szkolenia/ konsultingu opracowywany jest pod klienta z uwzględnieniem jego infrastruktury i potrzeb. Podczas tych szkoleń istnieje także możliwość zakończenia certyfikatem (w zależności od ustalonego programu). Długośc trwania, jak i miejsce szkolenia uzgadniamy indywidualnie.

Wykonanie: FrogWeb (2016) >>>