FAQ - często zadawane pytania
Szkolenia MikroTik
Czy na kurs może się zapisać osoba początkująca, bez doświadczenia z pracą z urządzeniami MIkrotik?
Kursem polecanym dla osób bez znajomości obsługi urządzeń Mikrotik jest kurs MTCNA. Szkolenie to ma za zadanie zaznajomić uczestników z podstawami administracji sieci opartych na urządzeniach działających pod kontrolą systemu MikroTik RouterOS.
Który kurs powinieniem wybrać?
Osobom bez doświadczenia w administracji sieci polecamy szkolenie podstawowe MTCNA. Osoby posiadajace certyfikat MTCNA i chcące poszerzać swoją wiedzę na temat pracy z urządzeniami Mikrotik mogą wybrać dalszą ścieżkę certyfikacji, pomiędzy szkoleniami: MTCRE, MTCWE, MTCTCE i MTCIPv6E. Osobom zainteresowanym tematyką pracy z kontrolem sieci polecamy autorskie warsztaty z kontrolera Capsman. Osoby chcące poznać tajniki konfiguracji urządzeń Mikrotik zachęcamy do wzięcia udziału w autorskich warsztatach Mikrotik Scripts.
Co powinienem zrobić żeby zapisać się na szkolenie?
W celu zgłoszenia chęci uczestnictwa w szkoleniu należy przesłać do nas maila na adres:
info@mwtc.pl z informacją o wybranym terminie. W odpowiedzi otrzymasz informację o dalszym postępowaniu w celu rezerwacji miejsca na szkoleniu.
Czy po szkoleniach wydawany jest jakiś certyfikat?
Wszystkie oficjalne szkolenia Mikrotik (MTCNA, MTCRE, MTCWE, MTCTCE, MTCIPv6E, MTCSE, MTCUME i MTCINE) kończą się egzaminem, po którego zaliczeniu przyznawany jest oficjalny certyfikat Mikrotik. Egzamin i certyfikat nie wiążą się z dodatkowymi opłatami.
Czy wszystkie szkolenia i warsztaty są zakończone egzaminem i certyfikatem Mikrotik?
Egzaminem kończą się wszystkie oficjalne szkolenia Mikrotik, czyli MTCNA, MTCRE, MTCWE, MTCTCE, MTCIPv6E, MTCSE, MTCUME i MTCINE. Autorskie warsztaty z obsługi kontrolera Capsman oraz warsztaty RouterOS scripts nie są zakończone egzaminem.
Jak przebiega egzamin?
Egzamin ma formę testu jedno- i wielokrotnego wyboru w języku angielskim i składa się z 25 pytań. Czas trwania egzaminu to 60 min. Do zaliczenia egzaminu wymagane jest uzyskanie przynajmniej 60% poprawnych odpowiedzi. Wynik egzaminu dostępny jest natychmiast po jego zakończeniu.
W jakiej formie jest wydawany certyfikat?
Certyfikat wydawany jest w formie elektronicznej.
Czy certyfikaty Mikrotik mają ograniczony okres ważnosći? Jeśli tak, to jaki?
Certyfikaty Mikrotik wydawane są na okres 3 lat.
Co powinienem zrobić gdy wygaśnie okres ważności mojego certyfikatu MTCNA?
RouterOS jest systemem, który podlega ciągłemu rozwojowi, dodawane są nowe funkcjonalności. Dlatego zalecamy, aby po trzech latach ponownie zapisać się na szkolenie. Natomiast jeśli jesteś osobą na co dzień pracującą z RouterOS możemy Ci zaproponować odbycie szkolenia odnawiającego - renewal, trwającego 1 dzień, zakończonego oficjalnym egzaminem Mikrotik MTCNA.
Czy przystąpienie do egzaminu MTCRE wymaga ważnego certyfikatu MTCNA?
Przystąpienie do egzaminu MTCRE oraz pozostałych szkoleń Mikrotik - MTCWE, MTCTCE, MTCIPv6E, MTCSE i MTCUME wymaga posiadania certyfikatu MTCNA, niekoniecznie ważnego.
Czy na szkoleniu zapewniacie sprzęt?
Na zajęcia należy zabrać laptop z przewodową kartą sieciową. Wszystko inne dostaniesz od nas na miejscu.
Szkolenia Zabbix
Czy możliwe jest zdobycie Certyfikatu Zabbix bez konieczności udziału w szkoleniu?
Dla osób posiadających duże doświadczenie w pracy z systemem Zabbix możliwe jest podejście do egzaminu Zabbix Certified Specialist bez konieczności udziału w szkoleniu. Koszt podejścia do egzaminu wynosi 350 euro netto. Uzyskanie tytułu Zabbix Certified Professional oraz Zabbix Certified Expert wymaga udziału w szkoleniu i zaliczeniu egzaminu praktycznego.
Jak wygląda egzamin?
Egzaminy Zabbix Certified User, Zabbix Certified Specialist, Zabbix Certified Professional przeprowadzane są w formie testu wielokrotnego wyboru. Test składa się z 50 lub 70 pytań w języku angielskim. Egzaminy mogą być przeprowadzane jedynie przez centra szkoleniowe, akredytowane przez firmę Zabbix w obecności osoby posiadającej uprawnienia
trenera. Egzamin na poziomie Expert ma charakter praktyczny i polega na rozwiązaniu 3 zadań. Egzamin ZCE jest oferowany jedynie ze szkoleniem i nie może być przeprowadzony osobno.
Co należy zabrać na szkolenie?
Na szkolenie należy zabrać komputer przenośny z dowolnym systemem operacyjnym i zainstalowaną przeglądarką WWW.
Jak zapisać się na egzamin?
Na egzamin należy zgłosić się mailowo na adres
info@mwtc.pl podając preferowaną datę egzaminu. Ze względów formalnych, zgłoszenie wraz z opłaceniem sesji egzaminacyjnej musi nastąpić na minimum 7 dni przed terminem egzaminu.
Z jakim wyprzedzeniam powinno się zapisać na szkolenie Zabbix?
Ze względów formalnych, zgłoszenie na certyfikowane szkolenie musi nastąpić na minimum 7 dni przed planowanym terminem szkolenia. Do tego czasu wymagane jest także uiszczenie pełnej opłaty za szkolenie.
Jak długo ważny jest certyfikat Zabbix?
Certyfikat wydawany jest na wersję oprogramowania i nie ma określonej daty ważności.
Od którego szkolenia Zabbix zacząć?
Najpopularniejszym szkoleniem ze ścieżki certyfikacyjnej Zabbix jest ZCS (Zabbix Certified Specialist). Szkolenie daje kompletną wiedzę potrzebną do zaprojektowania, wdrożenia i utrzymania środowiska Zabbix w małej i średniej wielkości skali.
Czy do udziału w szkoleniu Zabbix Certified Specialist potrzebne jest wcześniejsze doświadczenie z Zabbix?
Czy do udziału w szkoleniu Zabbix Certified Specialist potrzebne jest wcześniejsze doświadczenie z Zabbix?
Aby przystąpić do szkolenia nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie w pracy z systemem Zabbix. Uczestnik powinien posiadać podstawową wiedzę z obsługi systemu Linux (instalacja oprogramowania, edycja plików tekstowych).
Pozostałe tematy:
Czy w okolicach centrum szkoleniowego znajduje się parking?
Centrum szkoleniowe znajduje się w obrębie strefy płatnego parkowania i w godzinach pracy 9-17 znalezienie wolnego miejsca może stanowić problem. Istnieje możliwość rezerwacji miejsca parkingowego na zamkniętym parkingu pod centrum szkoleniowym. Koszt takiej rezerwacji to 25 zł netto/dzień. W celu rezerwacji proszę o kontakt z Centrum Konferencyjnym pod numerami tel 22 520 17 00, 520 17 01, 520 17 02, 520 17 03.
Czy możecie zaproponować jakieś miejsce noclegowe w pobliżu centrum szkoleniowego?
W budynku przyległym do Centrum szkoleniowego Ogrodowa58 znajduje się hotel z sieci Ibis – w związku z uczestnictwem w szkoleniu można otrzymać 20% zniżkę na nocleg. W celu otrzymania dokładniejszych informacji zapraszamy do kontaktu z nami.
Czy opłata za szkolenie może być rozłożona na miesięczne raty?
Niestety warunkiem rezerwacji miejsca na szkoleniu jest wpłacenie pełnej kwoty za szkolenie.
Czy możliwe jest otrzymanie faktury bez VAT (VAT z.w.)?
Zwolnienie z VAT przysługuje gdy:
- Instytucja zgłaszająca jest podmiotem publicznym (art. 43 punkt 29 lit. c ustawy o VAT).
- Szkolenie finansowane jest ze środków publicznych, przynajmniej w 70% - np. szkolenie realizowane jest z Bazy Usług Rozwojowych ze środków UE.(rozporządzenie Ministra Finansów z 22.12.2010 r., par. 13 pkt 1 ppkt 20.) Aby otrzymać fakturę Vat z.w. należy przedstawić stosowne oświadczenie o zwolnieniu z Vat. W celu otrzymania wzoru takiego oświadczenia prosimy o kontakt mailowy – info@mwtc.pl.
Czy możliwy jest inny sposób sfinansowania szkolenia?
Istnieje możliwość dofinansowania szkolenia w ramach dotacji unijnych, w ramach Bazy Usług Rozwojowych (BUR). Finansowanie przeznaczone jest dla pracowników mikro, małych i średnich przesiębiorstw oraz dla osób samozatrudnionych. Warunki otrzymania dofinansowania są zależne od danego województwa. Niestety województwa mazowieckie i pomorskie nie przystąpiły do tego programu. W celu otrzymania szczegółowych informacji o wysokości i dostępności środków należy skontaktować się z operatorem z danego województwa. Listę operatorów regionalnych można znaleźć na stronie BUR -
http://serwis-uslugirozwojowe.parp.gov.pl/dofinansowanie. Natomiast wszystkie nasze szkolenia znajdziesz tu:
https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/uslugi/search?SearchFilterView[podmiot_id]=22682.
Mam firmę, chciałabym/chciałbym doszkolić swoich pracowników. Czy można zorganizować szkolenie dedykowane tylko dla nich?
Tak, oprócz szkoleń otwartych oferujemy również organizację szkoleń zamkniętych, np. w miejscu pracy klienta. Naszą ofertę szkoleniową uzupełniają szkolenia dedykowane, spersonalizowane wobec wymagań klienta. Zakres szkolenia/ konsultingu opracowywany jest pod klienta z uwzględnieniem jego infrastruktury i potrzeb. Podczas tych szkoleń istnieje także możliwość zakończenia certyfikatem (w zależności od ustalonego programu). Długośc trwania, jak i miejsce szkolenia uzgadniamy indywidualnie.